ΒΟΛΛΕΥ: Μια νίκη και μια ήττα για τις υποδομές της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Με μια νίκη και μια ήττα για τα τμήματα υποδομής της Ένωσης Γαλατσίου στο βόλλευ ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του Σαββατοκύριακου 13-14/12.

ΕΦΗΒΟΙ
Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους εφήβους της Ένωσης Γαλατσίου οι οποίοι επικράτησαν του γηπεδούχου ΑΟ Κηφισιάς με 1-3 σετ για την 4η αγωνιστική του β' γύρου για την α' φάση του τοπικού πρωταθλήματος.

Επόμενος αγώνας θα είναι την ερχόμενη Κυριακή 21/12 (21:30) στο κλειστό του Γαλατσίου με αντίπαλο τον Πανερυθραϊκό.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Δίχως πολλές από τις αθλήτριες που απαρτίζουν τον βασικό κορμό της ομάδας  αγωνίστηκε χθες Κυριακή 14/12 η ομάδα νεανίδων της Ένωσης Γαλατσίου σε εξ αναβολής αγώνα που σήμανε και το τέλος της α' φάσης του τοπικού πρωταθλήματος νεανίδων.

Με δεδομένες τις πολλές απουσίες η ήττα με 0-3 σετ από τον ΑΟΝ Βύρωνος φαντάζει αναμενόμενη για την ομάδα του Ηλία Αραμπατζή σε έναν ούτως ή άλλως αδιάφορο αγώνα όσον αφορά στην έκβασή του αφού καμιά ομάδα δεν θα προκρινόταν στην επόμενη φάση.