ΒΟΛΛΕΥ: μια νίκη και μια ήττα για ΑΕ Γκράβα και Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Με μια νίκη και μια ήττα στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής κατηγορίας βόλλευ γυναικών ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δραστηριότητα της εβδομάδας για τις ομάδες του Γαλατσίου και της Γκράβας χθες Δευτέρα 1/12. Πιο αναλυτικά:

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ
Ποδαρικό στον Δεκέμβριο με εκτός έδρας νίκη έκανε η ΑΕ Γκράβας, η οποία επικράτησε με 1-3 σετ στην Βάρη του τοπικού Ανάργυρου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Κατηγορίας.

Επόμενος αγώνας της θα είναι την ερχόμενη Δευτέρα 8/12 (21:45) στο κλειστό της Γκράβας με αντίπαλο τον ΑΟΝ Βύρωνα στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής.

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Νέα ήττα για την Ένωση Γαλατσίου, η οποία ακόμα δεν έχει γευτεί όχι μόνο την κατάκτηση της 1ης νίκης αλλά ούτε καν την κατάκτηση 1 σετ. Αυτή την φορά είχε αρκετά καλύτερη εμφάνιση συγκριτικά με προηγούμενες αγωνιστικές, εντούτοις αυτό δεν απέτρεψε την ήττα με 3-0 σετ εκτός έδρας από τις Αμαζόνες στο κλειστό της Ν. Ερυθραίας Στ. Καλαϊτζής.

Επόμενος αγώνας για τις γυναίκες της Ένωσης θα είναι την ερχόμενη Δευτέρα 8/12 (21:45) στο κλειστό του Άλσους Βεΐκου με αντίπαλο την Αθηνά Μαγκουφάνας.