ΒΟΛΛΕΥ:μια νίκη και δυο ήττες για τα τμήματα υποδομής της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Μια νίκη και δυο ήττες ήταν ο απολογισμός των τμημάτων υποδομής της Ένωσης Γαλατσίου στους αγώνες της Κυριακής 30/11.

Για να δούμε πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Στον τελευταίο αγώνα της ημέρας η αήττητη ομάδα των κορασίδων επικράτησε στον Τάφο του Ινδού της ομάδας του Παναθηναϊκού με 0-3 σετ και διατήρησε την πρωτοπορία στον όμιλό της μετά από 9 αγωνιστικές και μάλιστα δίχως να έχει χάσει ούτε ένα σετ!

Παρακολουθήστε και το βίντεο του αγώνα

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την Α' φάση του πρωταθλήματος θα είναι το ερχόμενο Σάββατο 6/12 με αντίπαλο την Γκράβα στο κλειστό γήπεδο του Άλσους Βεΐκου (15:00).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Δεν τα κατάφερε όμως η ομάδα νεανίδων της Ένωσης Γαλατσίου.

Τα κορίτσια του Ηλία Αραμπατζή ηττήθηκαν στο τάι μπρέηκ με 3-2 σετ από τον Πανελλήνιο Γ.Σ. στον προτελευταίο αγώνα της Α' φάσης του τοπικού πρωταθλήματος νεανίδων.

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την Α' φάση θα είναι την ερχόμενη Κυριακή 7/12 με αντίπαλο την ομάδα του Καρέα (21:30)

ΕΦΗΒΟΙ
Ήττα για την ομάδα εφήβων της Ένωσης Γαλατσίου παρά την πολύ καλή εμφάνισή της στην Κυψέλη.

Η ομάδα του Γαλατσίου ηττήθηκε με 3-0 από τον Πανελλήνιο ΓΣ αποδίδοντας όμως πολύ καλό βόλλευ και δείχνοντας ότι σιγά σιγά οι έφηβοι αρχίζουν να βρίσκουν τα πατήματά τους και να συνεργάζονται πιο αποδοτικά στο γήπεδο. Το σκορ μπορεί να χαρακτηριστεί και ως μαγική εικόνα καθώς στο 1ο σετ τα αγόρια του Γαλατσίου το έχασαν με σκορ 26-24 ενώ προηγούντο, αλλά και τα επόμενα σετ τα έχασαν δύσκολα, όντας αντιμέτωπα με τους περσινούς δευτεραθλητές Ελλάδος στην κατηγορία τους ενώ στην αποστολή βρίσκονταν μόλις 8 αθλητές.

Για την επόμενη (3η αγωνιστική του β' γύρου) η ομάδα του Γαλατσίου έχει ρεπό.