Μια νίκη και μια ήττα για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Από μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός για τα τμήματα μπάσκετ και βόλλευ γυναικών αντίστοιχα της Ένωσης Γαλατσίου την Δευτέρα 24/11.

ΜΠΑΣΚΕΤ

Ήταν να μην πάρει μπροστά η ομάδα μπάσκετ των γυναικών. Η ομάδα του Γιάννη Θεοδοσίου μετά την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής επί της Κηφισιάς σημείωσε την 2η συνεχόμενη νίκη της εκτός έδρας αυτή τη φορά επί της ομάδας των Αμαζόνων με σκορ 54-69 σε αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό Στ. Καλαϊτζής της Ν. Ερυθραίας για την 8η αγωνιστική της Α' κατηγορίας ΕΣΚΑ Γυναικών.

Επόμενος αγώνας την ερχόμενη Δευτέρα 1/12 με αντίπαλο την ομάδα του Ευνίκου στο κλειστό του Άλσους Βεΐκου στο Γαλάτσι (21:00).

ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ 54

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 69

Διαιτητές: Λαζόγκα, Παπαδόπουλος

Αμαζόνες (Ματζάκος): Τούντα, Γανωτάκη, Κασίμη 4, Καλπαδάκη 9, Ηλιάκη 8, Καλδάνη, Μπασιαδάκη 8 (2), Παστρωμά 17, Παπαντώνη, Νικολοπούλου 9 (1) Κλάψη, Κοκκίνη.

Γαλάτσι (Θεοδοσίου): Ζυγογιάννη 10, Κωστοπούλου, Παγώνη 1, Βιντσιλαίου Α. 20, Μανέ 16 (1), Βιντσιλαίου Σ. 13, Δήμα, Πρωτονοτάριου, Δαμουλάκη, Πολίτη.

ΒΟΛΛΕΥ
Βίοι αντίθετοι για το τμήμα βόλλευ γυναικών της Ένωσης Γαλατσίου, το οποίο ούτε στην 6η αγωνιστική κατόρθωσε να κατακτήσει το ροζ φύλλο αγώνα.

Αυτή τη φορά η ομάδα του Ηλία Αραμπατζή ηττήθηκε εκτός έδρας με 0-3 σετ από την ομάδα της Νίκης Αμαρουσίου, παραμένοντας ουραγός στην βαθμολογία του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Κατηγορίας και μάλιστα δίχως να έχει κατακτήσει έστω ένα σετ.

Επόμενος αντίπαλος για την Ένωση Γαλατσίου είναι την ερχόμενη Δευτέρα 1/12 (21:45) με αντίπαλο την ομάδα των Αμαζόνων στο κλειστό Στ. Καλαϊτζής της Ν. Ερυθραίας.