ΒΟΛΛΕΥ: Μια νίκη και μια ήττα για νεάνιδες και εφήβους της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός της Κυριακής 23/11 για τα τμήματα νεανίδων και εφήβων της Ένωσης Γαλατσίου στο βόλλευ.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Ο πραγματικός αστέρας στην χθεσινή αναμέτρηση αποδείχθηκε ότι ήταν η ομάδα του Γαλατσίου καθώς επικράτησε με 3-2 σετ του Αστέρα Αγ. Δημητρίου σε αγώνα που τελείωσε αργά το βράδυ.

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του Ηλία Αραμπατζή θα είναι την ερχόμενη Κυριακή 30/11 (10:00) στο κλειστό του Πανελληνίου με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.

ΕΦΗΒΟΙ

Η ομάδα του Κώστα Μολυβά, αντίθετα από την ομάδα των νεανίδων, ηττήθηκε εκτός έδρας από την ομάδα του Παναθηναϊκού με 3-1 σετ για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου του τοπικού πρωταθλήματος και παραμένει χωρίς νίκη γι' άλλη μια αγωνιστική.

Επόμενος αγώνας των εφήβων είναι την ερχόμενη Κυριακή 30/11 στο κλειστό του Πανελληνίου με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.