Μια νίκη και μια ήττα για τα τμήματα κορασίδων της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Από μια νίκη και μια ήττα γνώρισαν τα τμήματα κορασίδων της Ένωσης Γαλατσίου σε βόλλευ και μπάσκετ.

ΒΟΛΛΕΥ
Η τρομερή ομάδα του Κώστα Μολυβά επικράτησε χθες Σάββατο 22/11 με 3-0 σετ του Πανελληνίου στο κλειστό του Γαλατσίου για την 3η αγωνιστική του 2ου γύρου του τοπικού πρωταθλήματος και παραμένει πρωτοπόρος και αήττητος στην βαθμολογία μετά από συνολικά 8 αγώνες. Χαρακτηριστικό είναι ότι η ομάδα του Γαλατσίου δεν έχει χάσει ούτε ένα σετ και είναι δικαιολογημένα η καλύτερη ομάδα του ομίλου.

Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γαλατσίου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στον "Τάφο του Ινδού" την ερχόμενη Κυριακή 30/11 (14:30).

ΜΠΑΣΚΕΤ
Σε αντίθεση με το βόλλευ, το αντίστοιχο τμήμα μπάσκετ των κορασίδων ηττήθηκε εντός έδρας από τον Παναθηναϊκό με σκορ 35-53 σε αγώνα που διεξήχθη χθες Σάββατο βράδυ 23/11 στο κλειστό του Άλσους Βεΐκου.

Επόμενος αγώνας για τις κορασίδες της Ένωσης Γαλατσίου θα είναι το ερχόμενο Σάββατο 29/11 (19:30) στο κλειστό των Μελισσίων Β' με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.