ΒΟΛΛΕΥ: Μια νίκη και δυο ήττες για τα τμήματα υποδομής της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου που μας πέρασε για τα τμήματα υποδομής της Ένωσης Γαλατσίου στο βόλλευ.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Η τρομερή ομάδα κορασίδων επικράτησε με 0-3 εκτός έδρας του Ιάσωνα Κολωνού το Σάββατο 15/11 και διατήρησε το αήττητό της στην κατηγορία μετά από την 2η αγωνιστική του 2ου γύρου για την Α' φάση του τοπικού πρωταθλήματος. Επόμενος αγώνας για τα κορίτσια του Κώστα Μολυβά θα είναι το ερχόμενο Σάββατο 22/11 (15:00) με αντίπαλο τον Πανελλήνιο Γ.Σ. στο κλειστό του Γαλατσίου.
Η ομάδα του Ορφέα αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα λόγω 2 μηδενισμών

Δεν συνέβη το ίδιο όμως και με τα τμήματα Νεανίδων και Εφήβων του συλλόγου.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Η ομάδα των νεανίδων του Συλλόγου ηττήθηκε με 3-0 σετ στο κλειστό γήπεδο του Καρέα το Σάββατο 15/11 από την ομάδα της Ένωσης Βύρωνα γνωρίζοντας την 3η της ήττα σε 7 αγωνιστικές για την Α' φάση του τοπικού πρωταθλήματος νεανίδων. Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Ηλία Αραμπατζή θα είναι με τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου στο κλειστό του Άλσους Βεΐκου την ερχόμενη Κυριακή 23/11 (21:30).

ΕΦΗΒΟΙ
Σε αγώνα που διεξήχθη χθες Κυριακή 16/11 οι έφηβοι της Ένωσης Γαλατσίου ηττήθηκαν στο κλειστό των Μελισσίων από τον τοπικό "Φοίβο" με 3-0 σετ για την 7η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος εφήβων. Επόμενος αγώνας για τα αγόρια του Κώστα Μολυβά θα είναι την ερχόμενη Κυριακή 23/11 (20:30) με την ομάδα του Παναθηναϊκού στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.