ΒΟΛΛΕΥ: Ήττα για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

3η συνεχόμενη ήττα για την γυναικεία ομάδα βόλλευ της Ένωσης Γαλατσίου χθες Δευτέρα 3/11.

Η ομάδα του Γαλατσίου ηττήθηκε στην έδρα του από την ομάδα της Ένωσης Βύρωνα με 0-3 σετ σε έναν αγώνα στον οποίο η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των 2 ομάδων ήταν εμφανής, ειδικά στο 1ο σετ. Ήταν ένας αγώνας στον οποίο οι φιλοξενούμενες δεν επέτρεψαν στις γηπεδούχες να αμφισβητήσουν την υπεροχή τους παρά μόνο στην αρχή του 2ου και 3ου σετ.

Οι φιλοξενούμενες είχαν πολύ καλές επιθετικές επιλογές κυρίως από την ακραία και την διαγώνιο της ομάδας, τις οποίες δεν μπορούσε να σταματήσει το μπλοκ της Ένωσης Γαλατσίου, αλλά και κάποιους τυχερούς άσους καθώς η μπάλα είχε βρει στο φιλέ και κατέληξε στο αντίπαλο τεραίν.

Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γαλατσίου θα υοπδεχθεί την ομάδα του Παπάγου την ερχόμενη Δευτέρα 10/11 (21:45).

Τα σετ (18-25,  19-25, 21-25).