ΜΠΑΣΚΕΤ: Νέα ήττα για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Έχυσε την καρδάρα στο τελευταίο 10λεπτο η ομάδα γυναικών της Ένωσης Γαλατσίου στον αγώνα που διεξήχθη το βράδυ της Δευτέρας 20/10 στο κλειστό του Γαλατσίου.

Η ομάδα του Γιάννη Θεοδοσίου δεν κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα ούτε αυτή την αγωνιστική καθώς κατάφερε να χάσει ένα παιχνίδι που είχε στα μέτρα της με αντίπαλο την ΑΕΚ Περιστερίου - Δυτ. Προαστίων με σκορ 54-59. Ήταν η 3η συνεχόμενη ήττα στις 3 αγωνιστικές του φετινού πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας ΕΣΚΑ.

Επρόκειτο για έναν αγώνα στον οποίο η ομάδα του Γαλατσίου προηγείτο καθ΄ όλη την διάρκεια σχεδόν του αγώνα ενώ στο τελευταίο 10 λεπτο επήλθε η μεγάλη ανατροπή στο σκορ για την ομάδα του Περιστερίου καθώς η ομάδα του Γαλατσίου σημείωσε μόλις 6 πόντους.

Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γαλατσίου θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη Δευτέρα 27/10 τον Αμύντα στο κλειστό γήπεδο του Υμηττού (21:30).

ΓΑΛΑΤΣΙ –ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 54-59

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Μουρμούρης

Δεκάλεπτα: 18-12 , 35-28 ,48-39 , 54-59

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Θεοδοσίου): Ζυγογιάννη 10, Κωστοπούλου 4, Παγώνη, Βιντσιλαίου Α. 10, Μανέ 15, Βιντσιλαίου Σ. 15, Δήμα 2,.Πρωτονοτάριου , Δαμουλάκη

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Καλαϊτζάκη): Νικολά 1, Σκεπετάρη 2, Αθανασίου 5 , Πατέλη, Γκούρμα 2 ,Ζουρνή 25, Moυστάκα 7(1), Τσίπρα, Κασνέστη 2, Κελλάρη 15(3), Στρατικοπούλου .