ΒΟΛΛΕΥ: Πρεμιέρα με ήττα για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Πρεμιέρα με το αριστερό για την γυναικεία ομάδα βόλλευ της Ένωσης Γαλατσίου.

Στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα οι γυναίκες του Ηλία Αραμπατζή ηττήθηκαν στο γειτονικό ντέρμπι από την ομάδα της Γκράβας με 0-3 σετ.

Η ομάδα της Γκράβας ήταν εμφανώς ανώτερη από την νεοφώτιστη στην Β΄ Εθνική Κατηγορία ομάδα του Γαλατσίου και σε καμία περίπτωση δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης. Το 1ο σετ ενδεικτικά αποτέλεσε παράσταση για ένα ρόλο και το οποίο κέρδισαν οι φιλοξενούμενες με 15-25. Στο 2ο σετ οι γηπεδούχες ξεκίνησαν πολύ άσχημα, κατάφεραν να κοντράρουν τις φιλοξενούμενες αλλά το έχασαν με 22-25. Το 3ο και τελευταίο σετ παρόλες τις προσπάθειες των αθλητριών της Ένωσης Γαλατσίου έληξε με σκορ 18-25.

Η ομάδα του Γαλατσίου είχε κατά διαστήματα καλές επιλογές στην επίθεση, εντούτοις η υποδοχή ήταν το αδύνατο σημείο καθώς αρκετές φορές επλήγη από επιθέσεις και δύσκολα σερβίς, ενώ πολλές καλές επιθετικές προσπάθειες είχαν συναντήσει αρκετά καλή υποδοχή από τις φιλοξενούμενες.

Τα σετ: 15-25, 22-25, 18-25

Στην επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γαλατσίου αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα των Αμπελοκήπων την ερχόμενη Δευτέρα 27/10 (21:45) στο κλειστό στο Γουδή.