ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ήττα για την Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Την ήττα γνώρισε η ομάδα βόλλευ γυναικών της Ένωσης Γαλατσίου στον πρώτο αγώνα για τα ημιτελικά των play-off της κατηγορίας γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αραμπατζή ηττήθηκε στην Πεύκη από την ομάδα της Αθηνάς Μαγκουφάνας με σκορ 3-0 και το μεταξύ τους σκορ είναι 2-1 νίκες υπέρ της ομάδας της Πεύκης. Στον τελικό και ταυτόχρονα στην Β' Εθνική γυναικών θα προκριθεί όποια ομάδα σημειώσει 3 νίκες. Συνυπολογίζονται και τα αποτελέσματα στην κανονική περίοδο.

Η ομάδα του Γαλατσίου έχει στόχο να ισοφαρίσει τις νίκες στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί την Δευτέρα 28/4 στο κλειστό του Γαλατσίου (21:30) και να διεκδικήσει κατόπιν στον 5ο αγώνα την πρόκριση στον τελικό στον οποίο έχει ήδη προκριθεί η ομάδα της Βάρης "Ο Ανάργυρους", που επικράτησε χθες της Νήαρ Ήστ με 3-2 σετ.