ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Δεν τα κατάφερε η Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Δεν τα κατάφερε τελικά η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Ένωσης Γαλατσίου.

Η έκπληξη ολοκληρώθηκε και η ομάδα του Γαλατσίου, παρά την προσπάθειά της ηττήθηκε και στο Χαλάνδρι από τον τοπικό Προμηθέα με σκορ 52-44. Με το αποτέλεσμα αυτό προκρίθηκε η ομάδα του Προμηθέα με 3-1 νίκες στον τελικό, στον οποίο θα αντιμετωπίσει τον Άρη Πετρούπολης.

Η πρωτοπόρος στην κανονική περίοδο ομάδα των κυρίων Χρυσικάκη-Ανδριόπουλου παρά την προσπάθειά της δεν κατάφερε να σπάσει την έδρα του Χαλανδρίου σε ένα ματς το οποίο ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και τη διαφορά να ανοίγει στα τελευταία δύο λεπτά. Στο μικρό τελικό θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Ζωγράφου για την διεκδίκηση της 3ης θέσης στην κατηγορία.

Παρά την πικρή γεύση που άφησε η αρνητική κατάληξη της ημιτελικής σειράς η ομάδα του Γαλατσίου εντυπωσίασε στην φετινή αγωνιστική περίοδο με την σφιχτή της άμυνα και την πολύ αποτελεσματική επίθεση και θεωρείται πολύ καλή η συνολική της εικόνα στο πρωτάθλημα.

Η εφημερίδα μας συγχαίρει τις παίχτριες, τους προπονητές και όλους όσους συμπαραστέκονται στην ομάδα και εύχονται ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες για του χρόνου.