ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Νίκη για την Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Με εκτός έδρας νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας ΕΣΚΑ η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Ένωσης Γαλατσίου.

Η ομάδα των Χρυσικάκη - Ανδριόπουλου επικράτησε στην Πεύκη της τοπικής ομάδας με σκορ 58-65 και τα play-offs την βρίσκουν από την θέση του οδηγού, αφού τερμάτισε στην 1η θέση της κανονικής περιόδου.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ, τελικά η ομάδα του Γαλατσίου κατόρθωσε να καθαρίσει έγκαιρα το παιχνίδι στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου.

ΠΕΥΚΗ      58    (30)
ΓΑΛΑΤΣΙ    65    (32)

Διαιτητές :
Καλαϊτζάκης , Μαγγουνής

Πεύκη (Κότσιφα,Ψυχουντάκης): Βελούδου, Προυσανίδου, Λοίζου 9(2), Παπαδοπούλου 9(1), Κανελέτη 13, Δραγωνέα 15, Αρβανίτη 12, Γαβαλά.

Ένωση Γαλατσίου (Χρυσικάκης ,Ανδριόπουλος): Καραχάλιου, Κωστοπούλου 2, Φουράκη Β. 16(2), Ζυγογιάννη 4, Παγώνη, Βιτζηλαίου Α. 15(1), Δήμα, Γλυμή 6, Βάβουλα, Βιτζηλαίου Σ., Φουράκη Σ. 22.

Για τα play-offs, η ομάδα του Γαλατσίου θα αντιμετωπίσει τον Προμηθέα με το μεταξύ τους σκορ να είναι στο 1-1 στην κανονική περίοδο. Περνάει όποια ομάδα σημειώσει τρεις νίκες ενώ μεταφέρονται τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου. Ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί την Παρασκευή 4/4 στο κλειστό του Γαλατσίου (21:45).