ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ήττα-έκπληξη για την Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Πικρή γεύση άφησε η ήττα στα Γλυκά Νερά για την ομάδα βόλλευ γυναικών της Ένωσης Γαλατσίου στο αποτέλεσμα της αγωνιστικής.

Η ομάδα του Ηλία Αραμπατζή υπέστη απρόσμενη ήττα από την ουραγό ομάδα των Γλυκών Νερών στο τάι μπρέηκ με 3-2 σετ για την 20ή αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος γυναικών και δεν αξιοποίησε την ήττα της Νήαρ Ήστ από την πρωτοπόρο Αθηνά Μαγκουφάνας (3-0 σετ) για το ντέρμπι της αγωνιστικής. Με την ήττα αυτή αποδείχθηκε περίτρανα ότι δεν υπάρχουν εύκολα και δύσκολα παιχνίδια, ειδικά όταν η αντίπαλος αγωνίζεται δίχως άγχος για την επίτευξη κάποιου στόχου-όπως ήταν η γηπεδούχος ομάδα.

Έτσι, όχι μόνο έχασε χρυσή ευκαιρία να ισοβαθμήσει με την Νήαρ Ήστ στη 2η θέση της βαθμολογίας, αλλά στην έπιασε στην 3η θέση και η ομάδα της Βάρης "Ο Ανάργυρους". Σημαντικό εντούτοις είναι ότι κατάφερε να κερδίσει δύο σετ και έναν πολύτιμο βαθμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γαλατσίου υποδέχεται την ερχόμενη Δευτέρα 31/3 (21:30) στο κλειστό του Γαλατσίου, στο ντέρμπι της αγωνιστικής, την πρωτοπόρο Αθηνά Μαγκουφάνας.