ΒΟΛΛΕΥ: Δεν τα κατάφερε η Ένωση Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Δεν τα κατάφερε τελικά η ομάδα βόλλευ ανδρών της Ένωσης Γαλατσίου στον βραδινό εντός έδρας αγώνα.

Η ομάδα του Γαλατσίου, αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ, δεν κατόρθωσε να πάρει την νίκη καθώς ηττήθηκε στο τάι μπρέηκ με 2-3 σετ από την ουραγό ομάδα του Μαρκόπουλου. Πλέον οι ελπίδες της ομάδας για παραμονή σχεδόν εξανεμίστηκαν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Ηλία Αραμπατζή καθώς με καλές επιλογές σε επίθεση και πολύ καλή υποδοχή προηγήθηκαν με 2-0 σετ και όλα έδειχναν ότι θα καθάριζε τον αγώνα με καθαρό σκορ. Όλα άλλαξαν στο 3ο σετ, όταν και η ομάδα του Μαρκόπουλου βελτίωσε το μπλοκ και την υποδοχή της και είχε πιο αποτελεσματικές επιλογές στην επίθεση. Η ομάδα του Γαλατσίου από το 3ο σετ έπαθε κατά διαστήματα μπλακ άουτ με αποτέλεσμα να επέλθει η επώδυνη ήττα στο τάι μπρέηκ.

Για την επόμενη αγωνιστική την ερχόμενη Πέμπτη 27/3 η ομάδα του Γαλατσίου αντιμετωπίζει στη Βάρη τον τοπικό Ανάργυρουν (21:30).

Τα σετ: 25-21, 25-19, 20-25, 23-25, 9-15