ΒΟΛΛΕΥ: Νίκη για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Μετά την γυναικεία ομάδα μπάσκετ, νικήτρια αναδείχθηκε και η γυναικεία ομάδα βόλλευ της Ένωσης Γαλάτσίου.

Η ομάδα του Ηλία Αραμπατζή επιβλήθηκε με 3-0 σετ εντός έδρας του Απόλλωνα Αγίου Δημητρίου. Η ομάδα του Γαλατσίου μετά το αρχικό μουδιασμένο ξεκίνημα κατάφερε όχι μόνο να εξισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά και να κατακτήσει το 1ο σετ με χαρακτηριστική άνεση (25-20).

Στο 2ο σετ οι φιλοξενούμενες βελτίωσαν την υποδοχή τους, γεγονός που οδήγησε σε καλύτερες επιλογές από την πασαδόρο και αποτελεσματικότερες επιθέσεις, με αποτέλεσμα το σετ να γίνει ντέρμπι. Τελικά οι γηπεδούχες επέδειξαν χαρακτήρα και κατέκτησαν το σετ με 28-26, ανατρέποντας μάλιστα και το σκορ.

Στο 3ο σετ η ομάδα του Γαλατσίου σοβαρεύτηκε, βελτίωσε την υποδοχή και το σερβίς της κερδίζοντας με ευκολία το σετ με 25-16.

Με την νίκη αυτή η ομάδα του Γαλατσίου παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.