ΒΟΛΛΕΥ:Εντός εδρας νίκη για τις γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Νίκη πριν λίγη ώρα για την γυναικεία ομάδα βόλλευ της Ένωσης Γαλατσίου. Η ομάδα του Ηλία Αραμπατζή κέρδισε με 3-0 σετ την ομάδα των Γλυκών Νερών σε ένα ματς που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο του Γαλατσίου για το πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γυναίκες ξεκίνησαν τον αγώνα μουδιασμένα κάνοντας πολλά λάθη σε υποδοχή και άμυνα ενώ είχαν πολλά άστοχα σερβίς. Σύντομα όμως ανέκαμψαν και με επιτυχημένες επιλογές στην επίθεση και με βελτίωση της άμυνας κατέκτησαν το 1ο σετ με 25-23. Στο 2ο σετ προηγήθηκαν από την αρχή και δεν απειλήθηκαν ποτέ κερδίζοντάς το πιο εύκολα απ΄ ότι δείχνει το τελικό 25-21. Το 3ο σετ εξελίχθηκε σε ντέρμπι με τις γηπεδούχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους 7-11 και με σωστές επιθέσεις και διαδοχικούς άσους κατόρθωσαν να το κερδίσουν με 25-23.