Ήττα στο τάι μπρέηκ για τις νεανίδες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ,

Παρά την πολύ καλή τους εμφάνιση και παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν κάποια στιγμή στα σετ με 2-1, τελικά οι νεανίδες της Ένωσης Γαλατσίου ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 2-3 σετ από την ομάδα του Φοίβου Μελισσίων στο κλειστό Γήπεδο του Γαλατσίου.

Οι κοπέλες του Ηλία Αραμπατζή με πολύ καλές επιθετικές προσπάθειες προηγήθηκαν με 2-1 σετ και στο 4ο σετ αντιμετώπιζαν επί ίσοις όροις τις αντίπαλες μέχρι και το 16-16, όταν απανωτά λάθη στην υποδοχή έδωσαν το σετ στις φιλοξενούμενες. Στο τάι μπρέηκ η ομάδα του Γαλατσίου είχε πολύ καλές επιθέσεις και επιθέσεις σε πρώτο χρόνο, αλλά απανωτά λάθη στην υποδοχή και η έλλειψη ψυχραιμίας των κοριτσιών στις τελευταίες επιθέσεις στέρησαν την νίκη από την ομάδα του Γαλατσίου.

Ήταν ένα πολύ καλό ποιοτικά παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και πολύ θεαματικές φάσεις τόσο σε επίθεση όσο και σε άμυνες και μπλοκ.