ΒΟΛΛΕΥ:Νίκη για κορασίδες, ήττα για νεανίδες, σήμερα οι γυναίκες της Ένωσης Γαλατσίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ , , Updated

Μία νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου για τα τμήματα βόλλευ του συλλόγου "Ένωση Γαλατσίου".

Πιο αναλυτικά, οι κορασίδες του συλλόγου σημείωσαν χτες το μεσημέρι άλλη μια  νίκη επικρατώντας με 0-3 σετ εκτός έδρας του συλλόγου "ΑΟ Τρεις Αστέρες 89" στο κλειστό γήπεδο της Γκράβας και ολοκλήρωσαν αήττητες τον 1ο γύρο της Α' Φάσης για τον Ε' όμιλο. Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα κορασίδων έχει ρεπό και θα αγωνιστεί ξανά στις 17 Νοεμβρίου κόντρα στην ομάδα του Ηλυσιακού στο δημοτικό γήπεδο των Ιλισίων.

Αντίθετα, οι νεανίδες δεν μιμήθηκαν τις κορασίδες, καθώς ηττήθηκαν χτες το απόγευμα με 3-1 σετ εκτός έδρας από την ομάδα της Νίκης Αμαρουσίου και ολοκλήρωσαν τον 1ο γύρο με 2 νίκες και 2 ήττες. Ο επόμενος αγώνας τους θα γίνει στις 17 Νοεμβρίου με αντίπαλο τον ΟΦ Γέρακα στο κλειστό του Γέρακα, καθότι έχουν ρεπό την άλλη εβδομάδα.

Σήμερα είναι η σειρά των γυναικών, οι οποίες αντιμετωπίζουν στο νέο κλειστό της Μεταμόρφωσης την ομάδα του "ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης" (21:30) στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η εφημερίδα μας εύχεται κάθε επιτυχία στον σημερινό αγώνα.

Υπενθυμίζεται ότι την Πέμπτη οι άνδρες του Ηλία Αραμπατζή θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την ομάδα των Αμπελοκήπων (21:45, ΑΚ Γουδή).